• R1
  • R2
  • R3
  • R4

Skaitomiausi straipsniai

 

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Lazdijų agentūros pareigūnams jau įkliuvo visoje šalyje vykstančios lydekų neršto apsaugos akcijos „Lydeka-2014“ pažeidėjai.

Galsto ežere, Lazdijų r. buvo pastebėta valtis ir du asmenys joje, traukiantys tinklus. Prisiartinę prie jų aplinkosaugininkai pastebėjo ir trečiąjį žmogų.

Pažeidėjai aplinkosaugininkams įkliuvo pakeliui namo. Su savimi jie nešėsi 3 lydekas ir daugiau kaip 3 kg raudžių. Jų aplinkai padaryta žala siekia per 1,7 tūkst. Lt.

Aplinkos ministerija primena, kad tiek žvejams verslininkams, tiek mėgėjams lydekas draudžiama gaudyti nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.

Iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus. Jeigu užkibo žuvis, kurią tuo metu draudžiama gaudyti, ją reikia iš karto paleisti atgal į vandens telkinį.

Draudžiamos gaudyti žuvys, suleistos į tinklelį sugautam laimikiui laikyti, nesvarbu, ar jos gyvybingos, ar ne, laikomos laimikiu ir už jas privalu atlyginti gamtos ištekliams padarytą žalą. Už kiekvieną draudžiamu laiku sugautą lydeką teks sumokėti po 545,5 Lt. Jeigu ji bus sugauta draustinyje ar rezervate, suma išaugs trigubai – reikės mokėti 1 636,5 Lt. Už šį pažeidimą gresia ir administracinė atsakomybė – gali būti skirta iki  1 000 Lt bauda. Taip pat bus konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės (valtys ir kt.).

Akcijos „Lydeka-2014“ metu aplinkosaugininkai organizuoja reidus, nuolat stebi vandens telkinius, ypač svarbiausias lydekų nerštavietes. Pareigūnams talkina neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos pareigūnai, saugomų teritorijų direkcijų specialistai.

Prie akcijos aktyviai prisideda neseniai susikūrusi Lietuvos meškeriotojų sąjunga, kitos žvejų mėgėjų asociacijos. Tikimasi ir žvejybos plotų naudotojų, žvejų mėgėjų, visuomenės pagalbos.

Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus žmonės raginami iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai šią informaciją nedelsdami perduos atitinkamo regiono budinčiam mobiliam aplinkosaugininkų ekipažui.

Visuomenės informavimo skyrius

Prisijungimo meniu

Pagrindinis meniu

Naujausi pranešmai

  • Nėra rodomų pranešimų.

Susitikimų akimirkos

Atsitiktinis video

SEKITE MUS

UŽSISAKYTI NAUJIENAS

ORAI LIETUVOJE

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Šiauliuose Orai Kėdainiuose

 

MES FACEBOOK'E

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top