• R1
  • R2
  • R3
  • R4

Skaitomiausi straipsniai

Baigėsi Aplinkos ministerijos skelbti stintų ir kitų žuvų žvejybos kvotų Kuršių mariose ir Nemuno žemupyje skirstymo konkursai. Už šias žvejybos kvotas bus surinkta per 100 tūkst. litų.

Paaiškėjo, kam atiteks stintų ir kitų žuvų žvejybos kvotos Kuršių mariose ir Nemuno žemupyje.
Skirstant žvejybos kvotas buvo atsižvelgiama į žvejybos verslo tame regione istoriškumą, žvejybos įmonių priklausymą žvejybos verslą vienijančioms asociacijoms, ES paramą gavusių žvejybos įmonių įsipareigojimų vykdymą.

„Konkurso rezultatai rodo, kad mūsų parengta tvarka yra gera ir valstybei naudinga. Surinkti pinigai bus panaudoti žuvų ištekliams atkurti. Taip išlaikysime gamtoje pusiausvyrą“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Žvejybos kvotas Nemuno žemupyje ir Kuršių mariose skirstė Aplinkos apsaugos agentūros sudaryta komisija.

Atsižvelgus į vietos žvejų nuogąstavimus nuspręsta, kad dalis žvejybos įrankių jiems turi būti išdalinta be konkurso. Vasario 19 d. Kuršių mariose žvejojusioms įmonėms didelė dalis žvejybos įrankių nustatyta tvarka buvo skirta be konkurso (be konkurso skiriama iki 15 tinklinių vienetų žvejybos įrankių kvota arba 50 procentų naudotojo turėtos žvejybos įrankių kvotos). Už šiuos įrankius naudotojai į Aplinkos apsaugos rėmimo programą žuvų ištekliams atkurti ir saugoti privalės sumokėti pradinę įrankių kainą – 23 007 Lt.

Vasario 21 d. minėta komisija trejiems metams skyrė stintų žvejybos kvotas Nemuno žemupyje konkurso būdu. Buvo skirstomi 105 stintiniai traukiamieji tinklai 60 vietų. Paskirstyti 73 tinklai į 42 stintų žvejybos vietas. Į 32 tinklus 18 vietų pretendentų nebuvo. Už paskirtus stintinius tinklus konkursą laimėję naudotojai į Aplinkos apsaugos rėmimo programą žuvų ištekliams atkurti ir saugoti kasmet privalės sumokėti 30 188 Lt.

Vasario 26 d. paskirstytos žvejybos kvotos Kuršių mariose. Konkursą laimėję naudotojai į Aplinkos apsaugos rėmimo programą žuvų ištekliams atkurti ir saugoti privalės sumokėti 84 554 Lt.

Už kvotas gautos lėšos pervedamos į Aplinkos apsaugos rėmimo programą ir naudojamos žuvų ištekliams atkurti, saugoti ir tirti.

Šiuo metu žvejai verslininkai, ketinantys žvejoti Nemuno žemupyje ir Kuršių mariose, jau gali sėkmingai planuoti savo veiklą, organizuoti numatomus darbus ir ruoštis žvejybos sezonui.

Iki 2014 m. žvejybos kvotas vidaus vandens telkiniuose skirstė Žemės ūkio ministerija. Už jas 2012 m. buvo surinkti 9 397 Lt, 2013 m. – 41 499 Lt.


Visuomenės informavimo skyrius

Prisijungimo meniu

Pagrindinis meniu

Naujausi pranešmai

  • Nėra rodomų pranešimų.

Susitikimų akimirkos

Atsitiktinis video

SEKITE MUS

UŽSISAKYTI NAUJIENAS

ORAI LIETUVOJE

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Šiauliuose Orai Kėdainiuose

 

MES FACEBOOK'E

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top