• R1
  • R2
  • R3
  • R4

TEMA: Spiningas. Viskas nuo pradžių

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:24 #95587

  • Twiksas
  • Twiksas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Gauta padėkų: 2
Sutinku, kad čia sunku kažką tikslaus pasakyti, nes biudžetas neneša, bei noras gaudyti skirtingais masalais nelabai derasi. Bet gal galėtumėt apibendrinti optimaliausią koto ilgį ir akcija, ritės dydį, bei pintuko storį pagal minėtus masalus. Tada pačiam būtu lengviau beieškant koto, žinoti į ką atkreipti dėmesį.
Paskutinis taisymas: 2013-10-08 17:30 nuo Twiksas.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:40 #95588

  • Dolcas
  • Dolcas avataras
  • Offline
  • Moderatorius
  • žuvys kaip ir moterys,jų nesuprasi
  • Žinutės: 8388
  • Gauta padėkų: 5932
Twiksas parašė:
Sutinku, kad čia sunku kažką tikslaus pasakyti, nes biudžetas neneša, bei noras gaudyti skirtingais masalais nelabai derasi. Bet gal galėtumėt apibendrinti optimaliausią koto ilgį ir akcija, ritės dydį, bei pintuko storį pagal minėtus masalus. Tada pačiam būtu lengviau beieškant koto, žinoti į ką atkreipti dėmesį.

Ilgis iki 2,70cm.Užmetimas iki 8-10gr.Ritė 2500 dydžio.Pinto valo atsisakyčiau.Už tokį biudžetą nežiūrėčiau kas gamintojas, paprasčiausiai kreipčiau dėmesį, kad kotas būtų prie širdies.Ritę rinkčiausi tik su priekine frikcija.Pabandyk tą patį klausimą užduoti tinklapyje www.spiningavimas.lt/, manau ten daugiau patars :) , nors šiaip ar ten ar čia, praktiškai renkasi tie patys žvejai :)
Žvejoju,nes nemoku dirbti
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Twiksas

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:48 #95589

  • Twiksas
  • Twiksas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Gauta padėkų: 2
Dėkojam už atsakymą :) tik vėl iškyla klausimai: kodėl mono vietoj pintuko? ir priekinis frikcionas vietoj galinio (lengvesnė ritė ir tiksliau galima sureguliuot stabdį?) Reikės pabandyti ir kitur pasiklausinėt, daugiau informacijos niekad nepakenks :bumm:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:51 #95590

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
o dar jai avatara uzsipildytum,tai tikrai nepakenktu :cha:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Dolcas

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:53 #95592

  • Twiksas
  • Twiksas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Gauta padėkų: 2
girinis37 parašė:
o dar jai avatara uzsipildytum,tai tikrai nepakenktu :cha:
Katik užsiregistravau Jūsų bendruomenėje, gryžus namo po darbo reikės tuom pasirūpint :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: girinis37

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 17:56 #95593

  • Dolcas
  • Dolcas avataras
  • Offline
  • Moderatorius
  • žuvys kaip ir moterys,jų nesuprasi
  • Žinutės: 8388
  • Gauta padėkų: 5932
Twiksas parašė:
Dėkojam už atsakymą :) tik vėl iškyla klausimai: kodėl mono vietoj pintuko? ir priekinis frikcionas vietoj galinio (lengvesnė ritė ir tiksliau galima sureguliuot stabdį?) Reikės pabandyti ir kitur pasiklausinėt, daugiau informacijos niekad nepakenks :bumm:

Pintukas tikrai baido ešerius.Išeitis yra, jei gale riši fluorokarboną.Be to, esant stipresniam smūgiui, pintukas trūksta.Priekinis stabdis visada veiks preciziškiau už galinį, kas mikro masalams labai aktualu.
Žvejoju,nes nemoku dirbti
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 19:52 #95598

  • Twiksas
  • Twiksas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Gauta padėkų: 2
Hmmm.... bet mono gausis žymiai storesnio diametro nei pintas, ar tai stipriai nepakenks užmetimo nuotoliui tokiem lengviem masalam?
Paskutinis taisymas: 2013-10-08 22:31 nuo Twiksas.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 22:30 #95605

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980
Twiksas parašė:
Hmmm.... bet mono gausis žymiai storesnio diametro nei pintas, ar tai stipriai nepakenks užmetimo nuotoliui?

Manau Twiksas, kad dar daug kas priklauso nuo kiekvieno asmeninio "skonio" :cheer: . Vieniems labiau patinka lėtesnė koto akcija kitiems greita, vieniems ritė su galiniu stabdžiu kitiems priekyje, vieni dievina mono valą kiti jau negali išsiversti be pinto. Beveik visada , kiek žmonių tiek individualių nuomonių ;) .
Patarti kažką aišku galima, nes žinai ko konkrečiai nori, bet spręsti ką pasirinkti teks pačiam, nes su tuo pasirinkimu teks pačiam žvejoti, o ne tiems kas patarė ;) :cheer:

Galiu parekomenduoti tik tai, ką laikiau ranokse ir su kuom teko žvejoti LARUS DROP SHOT, taip pat labai neblogas SALMO MICRO TECH arba kažkas labai panašaus. Jei žvejosi daugiau nuo kranto mažiau kaip 230cm geriau jau nežiūrėti. Larus kotukas lėtos akcijos, tiks labiau vobleriukams, sukrėms, blizgutėms, SALMO kotukas greitos akcijos su įklijuota lanksčia viršūnėle. Tiks labiau guminukams, bet neblogai dirbs ir su sukre. Kažko labai universalaus rasti tikrai nepavyks, bet dalinai prisitaikyti prie vienokios ar kitokios žūklės manau įmanoma beveik su visais kotukais.
Ritukę už tokį biudžetą rasti bus sunkiau. Rimtos ir patikimos yra RYOBI ritukės, bet brangokos ir sunkokos. Yra neblogos MITCHELL MAG PREMIER, o aš turiu ir esu visai patenkintas po viso sezono žūklės ABU GARCIA ORA SX. Kažką panašaus manau ir reiktų rinktis.
Priekinis ar galinis stabdis tai kaip ten bebūtų, bet priekinis yra priekinis ;) :good:
Su valais kiek kebliau. Labai jau individualus dalykas. Sukrei vienareikšmiškai tiks tik mono valas (0,16-0,2) Džigavimui labiau tiks pintas valas, ypač žvejojant valgomais guminukais, nes su mono tiesiog pritruks jautrumo, pajusti kada "valgo" guminuką.
Nežinau dėl pinto valo nukirtimo kai žuvis griebia masalą. Nepasitaikė kad taip nukirstų net 0,04mm pintuką, žvejojant Nemune srovėje kai galingai smūgiuodami atakuoja šapalai ar meknės.
Pinto valo privalumas kad visas įrankis tampa daug jautresnis, bet kokiems žuvies prisilietimams, geriau pasikerta ir gan svarbus dalykas, kad galima naudoti labai plonus, o tai leidžia ypač lengvus masalus žymiai toliau užmesti su mažiau pastangų. Plonas mono valas turi vieną didelį minusą,- tamprumą, kuris pajutus kibimą kartais tiesiog neužtikrina efektyvų žuvies pakirtimą. Tamprumo pliusas, kad geriau kovoti su didele žuvimi, geriau ji varginasi, mažiau šansų jai pabėgti.
Tai gal tiek pamastymų ;) . Rinktis ir apsipręsti teks pačiam. Parašyk kai jau kažką sukonkretinsi ką pasirinkai :vooo:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: EsKoBaRaS, Twiksas

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-10-08 22:37 #95606

  • kolega
  • kolega avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • fux'as:)
  • Žinutės: 92
  • Gauta padėkų: 58
parasiau tau twiksas i PM
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 10:04 #97644

  • fanas
  • fanas avataras
  • Offline
  • Rimtas žvejys
  • Žinutės: 1547
  • Gauta padėkų: 1894
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: dainiuška, saulius67, donatasx3

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 12:09 #97645

  • GeeMalu
  • GeeMalu avataras
Sveiki, na paskaitinėjau Jūsų forumą ir pastebėjau, kad esate atlaidūs žmonėms be patirties, todėl nusprendžiau užsiregistruoti ir gauti keletą patarimų. :) Taigi turiu tokią bėdą jei galima taip išreikšti. Mėgstu tik spiningauti ir pagrinde gaudau tik vartyklėmis bei gumom, tačiau paskutiniu metu lb pradėjo traukti prie voblerių, o šitoj srity aš visiškai nebumbum. Žinoma, pabandžiau nusipirkti keletą maximiniu sprike spro, tačiau mano pasiekimai tik apsiriboja zoliu sienavimu :unsure: . Manau tai lemia, kad visiškai nemoku jų pravedinėti ir įranga nelb tinkama. Susiradau ežerą kur vanduo skaidrus ir matosi kaip dirba vobleriai, lydekos irgi matosi, tdl bandau mokytis. Na traukiu ir darau tuos bum bum (cia gal tvicingas?Net nzn kaip tai vadinasi :cheer: ) Tai mano klausimas butu kokiu kotu reikia voblikams?Šiuo metu gaudau ant fast, 10-30 g. 2,40 m koto,taciau net nzn ar jis tinkamas. Tik tokiu tesu gaudes. Tad planuoju nusipirkti gera kota (nuo 7 iki 25 g., noreciau fast), nes manau, kad su lengvesniu nusimestu toliau, gal geriau iseitu dirbti. Tai kokie mano variantai? Pinigu nepagaileciau, taciau noriu apsidrausti ir rasti kotą, kuris tiktų gumoms ir lengvesnėms blizgėms jei su voblikais gautusi kaip db iseina. Tad universalaus noretusi. Rite naudoju abu garcia soron stx 40, tai derėtų ji man su lengvesniu kotu? Na Jūs gerbiamieji profai tai man patarsit tikiuosi :)
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 13:33 #97647

  • Dolcas
  • Dolcas avataras
  • Offline
  • Moderatorius
  • žuvys kaip ir moterys,jų nesuprasi
  • Žinutės: 8388
  • Gauta padėkų: 5932
Pirma, tai voblerį reikia rinktis būtent pagal telkinį, be to, daug kas sudaro ar gaudai iš valties, ar nuo kranto.Be to, pigus vobleris nebūtinai bus blogas.Čia jau daugiau žvejo gebėjimas jį pritaikyti tam tikromis sąlygomis.Tavo pasakymas, kad šienauji žoles, tai tik įrodymas, kad būtent tame telkinyje vobleris pasirinktas neteisingai.Beja, gali būti ir neteisingas voblerio pasirinkimas.Karjeruose, bei žolėtuose telkiniuose geriausiai tiks plaukiantis vobleris.Suspending tipo gerai pasiteisina telkiniuose kur gylis iki 3-4m.Skęstantį reiktų rinktis žvejojant daugiau iš valties, nes jie skrenda gana toli, o užkabinus lengviau jį iškrapštyti.Kokios firmos ir kokį voblerį rinktis vienareikšmiško atsakymo paprasčiausiai nėra.Pats žvejybos būdas daugiau priklausys nuo pačio voblerio bei telkinio pobūdžio, kaip ir spalvos.Kas liečia dėl spiningo, tai pilnai užtenka rinktis 2,70cm. ilgio ir iki 20gr. užmetimo svorio.Be to, voblerio darbui daug reikšmės turi ir pavadėlis su valu.Storesnis pavadėlis net skandina voblerį nors jis ir plaukiantis.Niekada nedėkite ant voblerių trumpesnių kaip 25cm. ilgio.Lydeka turi laiko prisitaikyti, ko pasekoje, puldama iš priekio paprasčiausiai nurėžia valą prieš pavadėlį.Dažniausiai žvejai tai akcentuoja su įspūdino dydžio lydekos kibimo buvimo, bet deja taip nėra.Kokios firmos spiningą rinktis, priklausys nuo piniginės storio, bet nepatarčiau pirkti internetu ar turguje.Spiningas darbinis įrankis ir jis paprasčiausiai kaip sako žvejai, turi lipti prie rankos.Dėl ritės, tai rinkčiausi tik su priekine frikcija(kaip ir mikro masalams), tik dydžio pilnai pakanka 3000, nes paprasčiausiai voblerių storais masalais nepamėtysi.Iš tikro, tai norint gauti konkretesnį atsakymą, reiktų užduoti po kelis klausimus paeiliui.Mano nuomonė nebūtinai turi sutapti su visų kitų.Bus klausimų, tai prašom :)
Žvejoju,nes nemoku dirbti
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 14:20 #97656

  • GeeMalu
  • GeeMalu avataras
Na visų pirma ačiū, kad nepasijuokėt iš mano žinių šioje srityje, nes tekę susidurti, kad būna ironizuojama kai pamato,jog esi "žalias" :) na teisingas tavo Dolcai pastebėjimas, kad na trūksta man tų sugebėjimų su vobleriais. Bet su jais catkintis tikrai įdomu ir su laiku ateis įgūdžiai :cheer: Galvoju nusipirkti subwalku, tačiau ar jie veiksmingi? Aš gaudau valtimi, o dėl spiningo tai norėčiau geresnio (pvz, st. croix avid), tačiau nesu jų laikęs rankoje ir kaina žinoma baido..tik dar aišku ar čia tie garsūs jau tikrai lb kažkuo geresni nei kiti, nes tikrai svarbu kaip rankoje limpa ir ar malonu žvejojant :) bet paskaičius visi giria, o galima mane laikyti reklamos auka :cheer: esu laikęs fujitsu shogun, visai patiko ir kaina padoresnė
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 15:37 #97664

  • Dolcas
  • Dolcas avataras
  • Offline
  • Moderatorius
  • žuvys kaip ir moterys,jų nesuprasi
  • Žinutės: 8388
  • Gauta padėkų: 5932
Pirma, tai niekas čia iš nieko niekada nesijuokia :) Antra, yra sritys, kur aš visiškai tupas(PVZ.kompiuterija), bet nesibodiju klausti jei man tikrai reikia.Suprantantis atrašys, o labai gudras(kaip jam atrodo) pasijuoks.Kadangi žvejoju 40 metų, tai tikrai po truputėli patirtis keitėsi, nors paskutinieji 15 metų patirties nespėja su naujovėmis.Pasakysiu tikrą tiesą.Patarimas patarimu, bet kiekvienas žvejys yra atskiras individas ir kas tinka man, gali netikti kitam.Kita vertus, yra tokių niuansų, kur netiks niekam, bet mes tampame reklamos aukomis.Gaudo ne įrankis, o žvejys, bet jei iš įrankio jokio malonumo, ar jis neatitinka tavo lūkesčių, (nėra jautrumo, dažnai atsipurto žuvis, rankena negula rankoje ir pan.) tokio įrankio geriau net neturėti.Praėjo tie laikai, kada žuvį skaičiuodavome vien kiekiais(su kokiu įrankiu pagavai, niekam neįdomu), bet laikai pasikeitė.Normalių žvejų pasaulyje kokybė pralenkė kiekybę(apie mėsininkus nekalbu), tad daugelis žvejų dažnai savo įsigytus įrankius parduoda ir perka naujus pagal savo poreikį.Pažiūrėk AudriausM blogą.Žmogus iki kaulų smegenų sergantis spiningu, bet jei jo paklaustum kuris įrankis geriausias, tai garantuoju, kad atsakymo negausi.Taip, kad jei aš pasakyčiau, kad pirk G.LOOMIS spiningą ir neapsigausi, tai aš būčiau melagis.Patarti žinoma galim, bet bet kokiu atveju, sprendimą turėsi priimti pats :)
Žvejoju,nes nemoku dirbti
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Spiningas. Viskas nuo pradžių 2013-11-08 18:13 #97671

  • saulius67
  • saulius67 avataras
  • Offline
  • Žuvų siaubas
  • Žinutės: 3019
  • Gauta padėkų: 850
GeeMalu,kaip minejai zvejoji is valties tai spiningo 220 ilgio per akis ,jai nori zvejot viskuom tai rinkis fast su tobular virsune o gramatura tai pagal masalu svori ,cia tik mano nuomone
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

koki kota rinktis 2013-11-10 21:06 #97831

  • antanas
  • antanas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 2
Sveiki,noreciau,kad patartumet.
noriu pirkti spininga,lydekoms,eseriams,upetakiams gaudysiu vobleriukais iki 30g ir guma,pintu valu,nuo kranto upeje ir ezeruose,biudzetas kotui 400-500 lietuvisku.mano pazystamas pirko kota mokejo apie 400, pavadinimo neatsimenu,zvejojo pintu valu po sezono, paskutini zieda issede valas!kokie ziedai turetu buti ant koto pintam valui ar tai nesvarbu?ir koki kota patartumet.rite turiu nusiziurejes
Shimano Biomaster 1000FB.aciu uz patarimus!!
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

koki kota rinktis 2013-11-10 21:26 #97832

  • saulius67
  • saulius67 avataras
  • Offline
  • Žuvų siaubas
  • Žinutės: 3019
  • Gauta padėkų: 850
masalai iki 30 gr.ir 1000 rite du nesuderinami dalykai o spininga aini i parduotuve ir ziuri kuris tau tinkair patinka
pagal rite tai rinkciausi spiningeli iki maksimum 10 gr.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

koki kota rinktis 2013-11-10 21:41 #97835

  • antanas
  • antanas avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 2
o tai kokia rite patartum?
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

koki kota rinktis 2013-11-10 21:56 #97836

  • saulius67
  • saulius67 avataras
  • Offline
  • Žuvų siaubas
  • Žinutės: 3019
  • Gauta padėkų: 850
antanas parašė:
o tai kokia rite patartum?
o koks spiningas?
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

koki kota rinktis 2013-11-12 17:40 #97923

  • Pelekas
  • Pelekas avataras
  • Offline
  • Mėgstantis pažvejoti
  • Žinutės: 980
  • Gauta padėkų: 1332
antanas parašė:
Sveiki,noreciau,kad patartumet.
noriu pirkti spininga,lydekoms,eseriams,upetakiams gaudysiu vobleriukais iki 30g ir guma,pintu valu,nuo kranto upeje ir ezeruose,biudzetas kotui 400-500 lietuvisku.mano pazystamas pirko kota mokejo apie 400, pavadinimo neatsimenu,zvejojo pintu valu po sezono, paskutini zieda issede valas!kokie ziedai turetu buti ant koto pintam valui ar tai nesvarbu?ir koki kota patartumet.rite turiu nusiziurejes
Shimano Biomaster 1000FB.aciu uz patarimus!!

Kaip matau norisi kazko universalesnio...Na del upetakiu tai aisku tokiais parametrais kotas netinka. Kas liecia eserius ir lydekas, tai patarciau paziuret i siuos kotelius - StCroix Avid, Fujitsu Shogun, Dragon Millenium, Lamiglas . Laiko patikrinti kotai, tinka tiek gumai tiek vobleriams su metalu. Jei rite shimano bus, tai tik 2500 dydis.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Moderatoriai: Lydeka, Dolcas, Čebas
Puslapio sukūrimo laikas: 0.080 sekundžių

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top