• R1
  • R2
  • R3
  • R4

TEMA: Ešeriai spiningu

: Ešeriai spiningu 2011-07-23 07:31 #24036

  • Pelekas
  • Pelekas avataras
  • Offline
  • Mėgstantis pažvejoti
  • Žinutės: 980
  • Gauta padėkų: 1332
Tornado parašė:
kazin ar eseriai jama blizge nusipirkau bet niekio gero niekas nejeme

Isvada - netikus blizge :)

Ka galiu patart ;) Geriausia eseriams ne vartikles, o sukres. Man Mepps nedirba, kitiem gal dirba, o man ne :blush: As renkuosi Mosca, DAM, Blue Fox, Konger (jei kur rasi), dar geriau ranku darbo :good: Is vartikliu labiausiai pasiteisindavo man Gnom tipo mazos vario spalvos :bye:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2011-07-24 20:47 #24092

  • saulius67
  • saulius67 avataras
  • Offline
  • Žuvų siaubas
  • Žinutės: 3019
  • Gauta padėkų: 850
peleks ,man mepsai esarams nr.1 nes kitokiu geresniu neturejau ,laimetu sukriu ir blizguciu dar nesiryztu kabyt
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2011-07-25 05:25 #24108

  • Dolcas
  • Dolcas avataras
  • Offline
  • Moderatorius
  • žuvys kaip ir moterys,jų nesuprasi
  • Žinutės: 8388
  • Gauta padėkų: 5932
Tiksliai nepasakysiu,bet atrodo Mosca(italų firma)nebegamina,tad jei pamatysite savo mėgstamą modelį,patariu užsipirkti,juo labiau,kad jos pigios,o dirba :yes: Ir man jos daug gražių laimikių padovanojusios :) ypač Nr.2-3 su raudonais ar juodais dryžiais.
Žvejoju,nes nemoku dirbti
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2011-08-05 06:35 #25388

  • Tornado
  • Tornado avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 42
  • Gauta padėkų: 6
Vakar buvau zvejot eseriu tikrinau mepsiuka zinokit kimba super lapelis 2 dydzio.Taip tai sugavau kitur ant jo kelias mazas lydekeles mazos buvo 3 bet zuvienei uzteko suprantat jug cia pirmos lydekos buvo ju nenorejau paleist. Taip tai rekomenduoju mepsiukus super geras dalykas zvejota be pavadelio bet kita syki nusipirksiu sendien galbut vel pazvejot eseriu :) viso zvejai :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2011-08-05 19:11 #25453

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
Tornado parašė:
Vakar buvau zvejot eseriu tikrinau mepsiuka zinokit kimba super lapelis 2 dydzio.Taip tai sugavau kitur ant jo kelias mazas lydekeles mazos buvo 3 bet zuvienei uzteko suprantat jug cia pirmos lydekos buvo ju nenorejau paleist. Taip tai rekomenduoju mepsiukus super geras dalykas zvejota be pavadelio bet kita syki nusipirksiu sendien galbut vel pazvejot eseriu :) viso zvejai :good:
buuuuu,mazas deretu paleist,nu bet jai zuvienei ir jai suzeistos nepataisomai buvo tai gal ir nieko,bet kita syki mazas paleisk.as imu jau bent nuo kilo ir tai paleidziu jai nenoriu vakarienei zuvies,nesvarbu kiek svertu kila ar penkis :good:
Paskutinis taisymas: 2011-08-05 19:12 nuo girinis37.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Dolcas, aras

: Ešeriai spiningu 2011-08-06 08:51 #25516

  • Pelekas
  • Pelekas avataras
  • Offline
  • Mėgstantis pažvejoti
  • Žinutės: 980
  • Gauta padėkų: 1332
Geras puslapis apie zuvis, masalus

www.kasalotas.lt/eseriu-zvejyba-zukle-gaudymas
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Dolcas, aras

: Ešeriai spiningu 2012-04-26 13:12 #54419

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
Ieškoti,surasti ir pagauti ešerį




Intensyviai gauduomuose vandens plotuose esšeriai jau yra susipažinę su dauguma masalų,ir juos ne taip jau lengva pagauti.Todėl kai kurie gaudo ešerius vobleriais,o kai kurie minkštaisiais masalais.
Rodos jau ešerys iš pat pradžių ,ir persekioja mažiuką voblerį ,ir staiga visai juo nesidomi.Bet tai yra tik testas.Ir taip kelis metimus iš eilės vobleriuka atsiveja pulkas ešeriukų ,ir tik vieną kartą dasivijęs vienas ešeriukas pakimba ant kabliuko.Ir tai tik dėl to kad vandenyje yra kelios dešimtys dryžuočių. Bet jie visi tik sekė ir visai net negriebė mano masalo.Kaip dažnai tai įvyksta, o mes net nieko neįtariam apie tai? Sužaidus tokį žaidimą kelis kartus ir pamačius,kaip laikas nuo laiko ištisas burys persekioja masalą bet nei viena žuvis jo nečiumpa,imi įtarti,kad tai vyksta nuolat bet daugumoje atveju mes to net nematom.Aš tvirtai esu isitikinęs kad,ešeriai neretai persekioja dirbtiną masalą,seką jį,bet negriebia jo. Mąsalo judesiuose ešerys gali įžvelgti keistumus,kad maža žuvelė,apsupta priešų,nedaro nieko daugiau kaip tik ramiai ir tolygiai plaukti apie 30 metrų tiesumu.

Reikšmingos ieškojimo priemonės

Jeigu masalas visiškai nevilioja žuvų ,kurios jį mato,tai visgi jį galima panaudoti jų aptikime.Amerikiečių profesionalūs spiningistai kalba apie taip vadinamus Searchbaits, tai yra ieškojimo masalus ,su kuriais jie tik suranda žuvį.Pabandau ir aš tą padaryti. Suradau atitinkamą vandens telkinį,kuriame visi žuvis gaudo dažnai ir intensyviai .Jau nuo pat prądžių žvejybos,susidarė nuomonė kad žuvys čia,nepuola ant bet ko kas stovi jų maitinimo zonoje. Mano naudoti masalai – ieškikliai,tai maži ekskliuzyviniai voblerių modeliukai firmos „Lucky Craft“ „Pontoon 21“ „YO-ZURI“. Mažyčiai vobleriukai 3-5 cm.ilgio,puikiai padaryti ir nuostabiai dirbantys.Jie neria iki 1,5m. gylį. To užtenka šiam vandens telkiniui,kurio gylis nuo 2 iki 3 m. Kad pritraukti žuvies dėmesį.

Pirma įtartina vieta

Pirmiausia įplaukiu į telkinio taip vadinamą įėjimą. Krantai tankiai apaugę tankia nendrių juosta,o dugnas po seklumos staigiai krenta.Čia visada galima sulaukti žuvies. Ir iš karto padarius pirmuosius metimus jos aptinkamos.Rodos kad jos susikoncentravę tik į tam tikrą plotelį,kaip tik prieš pat meldus.Žuvys vobleriukus sekė iki pat valtelės,bet tik kelios susigundė ir griebė vobleriuką.
Dropshot ir riperis krenta tiesiai į ešerių būrį.


Dabar aišku,kur jie laikosi,ir aš noriu sugauti dar kelis.Todėl keičiu vobleriukus į silikoninius mąsalus, kuriuos man pavyks išlaikyti ilgiau vienoje vietoje.Užsidedu mažą tvisteriuką ant sistemėlės Dropshot .Pradedu daryti metimus tiesiai i ešerių susitelkimo vietą .Ir iš karto pajuntu kaip spiningo viršunėlė ima kratytis. Sumažinus masalų dydį kibimas prasideda dar aktyvesnis.Per daugiau kaip pusė valandos su sistemėlėmis Dropshot ir Carolina aš sugavau apie dvidešimt žuvų ,ant minkštūjų masalų.Su vobleriais ieškikliais aš tikrai tokių rezultatų nebūčiau pasiekęs. Todėl paieškos koncepsija voblerio pagalba visiškai nepasitvirtina mūsų vandenyse,o gaudant „guma“ rezultatai akivaizdūs.

Ešeriai paskendusio medžio šakose

Silikoniniai sliekai ant sistemėlės Carolina lėtai pravedami mažais šuoliukais šalia dugno .


Ir vėl plaukiu į kitą vietą.Įvirtęs į vandenį medis žąda sėkmingą žvejybą. Vėl ieškau žuvies su mažiuku vobleriuku .Čia ešeriai visur.Iš visų pusių jie supa vobleriuką bet matytas žaidimas kartojasi.Ir tik labai išskirtinais atvejais ešeriai pakimba ant kabliuko.Todėl vėl keičiu vobleriuką į „gumą“. Sistemėlės Dropshot ir Carolina lekia į vandenį šalia nuvirtusio medžio.Akivaizdus pranašumas prieš voblerius: jeigu vobleriu aš pravedu iš karto pro „karštą tašką“,tai silikoninius masalus aš jau galiu prilaikyti ir pačiame „karštame taške“ir kurį laiką pabūti pačiame dugne.Gumos visą laiką išlieka ešerių mątymo ir maitinimosi zonoje. Ir kaip vienas iš silikoninių masalų reikiamu momentu suvirpa,ešeriai griebia jį. Man tada pavyko ištraukti kelias dešimtis ešerių iš to šabakštyno,bet kaip pasirodė ešeriai matomai pergudravo mano gaudymo metodą .Todėl nusprendžiau pakeisti sistemėlę į Wacky ir patiekiau silikoninį slieką tarp nuskendusio medžio šakų.Mąsalą perduriau kabliuku per vidurį. Ištisai kračiau „tvičinau“ spiningiuką, kad kirminas imtų žaisti vandenyje.Ešeriams tai patinka,ir štai jau vienas sedi ant mano kabliuko.Greitai ir kiti jo giminaičiai keliauja pas mane.toliau pradeda visiškai dirbti Wacky technika.

Kirminą Wacky spiningo judesiu galima priversti vartytis viduriniuose vandens sluoksniuose.


Pasikartojimai

Ir vėl kita vieta,shema kartojasi ir čia.Iš karto surandu mažu „Yo-Zuri“ vobleriuku ešerius. Su juo sugaunu du ,tris ešerius,todėl vėl nusprendžiu pakeisti vobleriuką į Dropshot sistemėlę. Tai atneša apie 15 žuvų.Ir kai tik žuvys jau „perkando“mano gaudymo taktiką,tada teko keisti į Wacky techniką. Ir kas žino gaudęs gal būčiau ir toliau ,ir bandęs vėl sistemą Carolina, ir kaitaliojęs su ja gylius,bet... Juk kiekvienas bet koks pakeitimas yra laikomas, kaip vienas žingsnis į priekį,kurio žuvis nemato,ir žuviai sukuriamas tam tikras įniršio „priepuolis“ todėl ji ir sugaunama. Faktas tik tas: Kas žvejybos vietoje naudoja daugiau masalų ir pravedimų technikų ,tas tikrai tikėsis sėkmingesnės žvejybos.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: saulius67

: Ešeriai spiningu 2012-06-12 19:48 #57700

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
EŠERIU ZUKLE "DEEP" KLASĖS VOBLERIAIS



EŠERIU GAUDYMAS STOVINČIAME VANDENYJE

Pirmiausia išsiaiškinkime, kokioms sąlygoms mums reikalingi deep vobleriai. Trumpas ir aiškus atsakymas būtų toks: ten, kur ešerys stovi giliau nei 1 m. Tiesa, yra dar viena voblerių klasė su kuria taip pat galima sėkmingai gaudyti ešerius gilumoje. Tai greitai skęstantys vobleriai minnow, kurių išskirtinis bruožas- labai greitai skęsti. Iš vienos pusės, tai yra gerai, iš kitos- ne. Iš savo ir kitų sportininkų patyrimo galiu pasakyti, kad ešeriai nemėgsta šių voblerių laisvo skendimo pauzių metu. Visą laiką lydėję masalą ešeriai, gali išsilakstyti į šalis, kai skęstantis minnow padarys pauzę judėjimo metu. Tai neliečia didelės grupės („katilo“) ešerių, kai jiems rūpi ne koks masalas plaukia, bet kaip greičiau ir pirmam nutverti grobį. Tačiau puota vistiek kažkada baigiasi ir ešeriai daug maž tolygiai pasiskirsto po ekvatoriją ir pradeda įnoringai rinktis grobius ir jų judėjimą. Tačiau grįžkime prie greitai skęstančių voblerių. Šiems vobleriams netinka daryti pauzes pravedimo metu. Todėl lieka gaudyti kietu monotonišku tvičingo būdu, be pauzių nuo pradžios iki galo. Nors kartais, nežiūrint į šį paprastą pravedimą, jis būna rezultatyvus netgi esant pasyviam ešeriui. Gal šis pravedimas ešerį užveda- neaišku,bet tai yra faktas. Bet tai pasitaiko nedažnai. Ešeriams labiau patinka, kai vobleris stabteli ir pastovi ramioje būsenoje. Šiam tikslui mums reikalingi vobleriai suspenderiai arba bent plaukiantys (floating), bet ne skęstantys. Dabar galima apibendrinti, kam mums reikalingi ešeriniai deep‘ai. Jie plaukia reikiamame gylyje ir „pakimba“ vandenyje pauzių metu.



Iš tikrųjų, ešeriai dažniausia randasi gylyje nuo 1m. iki 3m. Tai jų mėgstamiausias horizontas. Būtent toks gylis ir vyrauja nedideliuose ežeruose, tvenkiniuose, balose. Čia mes dažniausia ir gaudome ešerius. Su ešeriniais deep‘ais (plaukiantys ar suspenderiai ) galėsime sėkmingai pasiekti 3- 3,5 m.gylio ribą ir ją apgaudyti. Pasiekti didesnį gylį su šiais vobleriais be papildomų priedų negalėsime. Aišku, galime panaudoti šoninio pavadėlio sistemą, bet tai jau kita tema.
Galime apibendrinti: turime ešerį (kaip taisyklė- neaktyvų), plaukiojantį gylyje nuo 1- 3m. ,ir geriausiai reaguojantį į deep voblerius (kurių ilgis 60- 65mm.) plaukinčius, bet geriau suspenderius. Ko dar trūksta sėkmingai žvejybai? Pirmiausia, reikalingas pintas plonas valas, o dar geriau- extra plonas valas. Pvz.: d- 0,4 pagal japonų klasifikaciją (pagal milimetrus tai būtų apie 0,1mm.). Valo stiprumas: 2,3 – 2,4 kg.(pagal atliktus testus su dinamometru). Tai ir yra optimalus valas, kurio stiprumo užtektu pakovoti su 2kg. lydeka ir išlaisvinti voblerį iš žolių, kurių gausu „ešerinėse“ vietose. Daugeliui iškyla klausymas: kodėl rizikuoti? Kodėl nepaimti storesnio valo? Esmė yra tame, kad norint pasiekti su vobleriu max. gylį, kai užmetimo nuotolis yra nedidelis, valo pasipriešinimas vandenyje vaidina didelį vaidmenį. Amerikiečiai,basų medžiotojai, turi specialias lenteles, kuriose nurodoma: koks vobleris, su kokiu valo diametru, kokį pasieks gylį. Tai išties svarbus dalykas. Vienose varžybose aš eilinį kartą užlipau ant to paties grėblio. Ilgai negalėjau suprasti, kodėl daug kartų išbandyto deep voblerio negaliu pravesti giliau nei 1,5m. O atsakymas buvo paprastas. Gaudžiau valu 0,8 (apie 0,15 mm.), kurį buvau užsidėjęs prieš varžybas, apsidrausdamas dėl nepažįstamos vietos.



Apart plono valo yra dar vienas svarbus niuansas. Kiekvienas užmetimas turi būti max.tolimas. Deep‘ams tai svarbu: kuo didesnė distancija,tuo vobleris gyliau ners. Ir dar vienas svarbus momentas- nepradėkite tvičinti iš karto,kai vobleris nukris į vandenį. 6-8 ritės rankenėlės apsukimais užveskite voblerį į darbinį gylį ir tada pradėkite tvičinti. Tvičingo technika turi įtakos deep‘o judėjimui. Svarbiausio kriterijaus, pagal kurį galite nustatyti ar viską jūs teisingai darote, esmė: jei jūsų judesiai per daug stiprūs, vobleris nukryps nuo reikiamo kurso ir pakils į viršų paskui valą. O kaip suprasti silnai ar stipriai aš tvičinu? Užmeskite voblerį, kurio nėrimo gylis apie 2m. ir, nepanardinus jo į darbinį gylį, pradėkite tvičinguoti. Jei, būdami valtyje ar ant kranto, matysite, jog vobleris eina mažiau nei 1m. gylyje- reiškia jūsų tvičingo judesiai per stiprūs. Vobleris negali išlaikyti horizonto ir jis pakyla į paviršių. Sekančiu metimu pabandykite tvičingo judesius atlikti silpniau. Šį pratimą atlikinėkite tol, kol jūsų voblerio nėrimo horizontas pasieks 1,2- 1,3m. Kai tik vobleris panirs giliau šios ribos, užfiksuokite savo judesių stiprumą. Reikalas tame, kad ešeriui patinka voblerio staigūs ir greiti judesiai. Bet jeigu mes persistegsime, vobleris pakils į viršutinius vandens sluoksnius, tik ešerio ten gali nebūti. Toks gaudymo būdas vadinamas „ant ribos“. Dabar daugelis vobleriu pasižymi unikaliom ir savitom savybėm, kas reikalauja atskiro priėjimo prie kiekvieno iš jų. Geriausia gaudyti keleta modeliu, taip bus paprasčiau surasti skirtumus ir panašumus.



Pakalbėkime apie voblerių pravedimą. Praktika rodo, kad sėkmingai žvejybai pakanka dviejų pravedimo būdų. Pirmas būdas. Užmetimas. Voblerį nuleidžiam į darbinį gylį. Kietas, monotoniškas tvičingas iki pat valties. Kai pajaučiate, kad vobleris yra kažkur prie pat valties ir tuo kils į paviršių- darome pauzę 1- 2 sek. Jei kibimo neįvyko, drąsiai traukiame voblerį į viršų. Tai reikalinga, kad „užvestume“ ešerius, kurie lydėjo voblerį, bet nedrįso jo atakuoti. Iš vienos pusės šis pravedimas yra paprastas, bet ir paprastume dažnai slypi genialumas.s
Antras būdas. Dažnai ešerį masina pauzės, todėl reikia duoti jam tai, ko jis nori. Užmetimas. Vobleris- darbiniame gylyje. Kietas tvičingas, tačiau po 4- 5 sek.seka sekundinės pauzės. Jeigu bent pusė ešerių kimba tokių pauzių metu- reiškia ešeriams šios pauzės „gyvybiškai“ svarbios. Negalima vienareikšmiškai pasakyti kuris būdas geresnis, reikia bandyti ir eksperimentuoti.

SPININGO PARINKIMAS

Čia vyrauja dvi skirtingos nuomonės. Pirmai priklauso klasikinio tvičingo įrankis. Pvz.: iš japonų: Daiko Featherweight 7‘ 0,8-7 gr. ir 7‘3“ 1,5- 10,5 gr. Jų lengvumui, grakštumui, dailumui gali pavydėti daugelis. Iš korėjietiškų: Black Hole Hi- Light 7‘ 3- 12 gr. Antrai grupei priklauso spiningai su charakteristika „Rockfish“. Šios grupės klasikinis spiningas Major Craft AI Rock 7‘0“ 0,5- 5 gr. Pirmos grupės spiningai klasikiniai,laiko patikrinti, užsirekomendavę ešerių gaudymui su deep vobleriais visokiais būdais. Antros grupės spiningai labiau minkštesni, gležnesni ir iš pirmo žvilgsnio netinkantys kietam tvičingui. Bet jie pasižymi labai dideliu jautrumu „į ranką“ ne tik mikrodžige, bet ir gaudant vobleriais. Iš pradžių buvo baisu gaudyti šiuo spiningu agresyviai ir kietai tvičinguojant, bijant, kad kotas sulūž ar subyrės. Bet to neįvyko, nes tai aukščiausios klasės spiningas, pritaikytas tokiam gaudymui. Šiuo spiningu gaudau jau 5 metai. Pradėjau suvokti pagrindinį spiningų Rockfish privalumą gaudant kietu tvičingu. Sunku paaiškinti kodėl, bet pradėjau jausti voblerio kabliukų kontaktą su žolėmis ar kitais kliuviniais. Bet kai tvičingas tampa intensyvus, šis pojūtis silpnėja. Gaudant vandenyje, kur daug žolių, geriau naudoti spiningus Rockfish. Kitais atvejais siūlyčiau rinktis klasikinius spiningus.

EŠERIŲ GAUDYMAS SROVĖJE

Ešerys ne tas plėšrūnas,kuris stovi stiprioje srovėje, vizgindamas uodegą. Paprastai jis slepiasi už akmenų,šakų it kitų kliuvinių, už kurių srovė silpnesnė ir jam nereikia eikvoti jėgų srovės pasipriešinimui. Sekliose upėse efektyviau gaudyti su minnow vobleriais. Bet kai gylis siekia virš 1 m., be deep voblerių neapsieiti. Kaip ir kiti plėšrūnai, ešerys srovėje ilgai nesivys ir iš toli neatakuos aukos. Pravedėme voblerį jam prieš nosį- staigus ešerio pagreitėjimas,išpūsti pelekai ir... kaip pasiseks. Jei pirmus du kartus nepataikys- nuplauks šalin. Todėl svarbiausia gaudant ešerius srovėje yra pataikyti į reikiamą horizontą ar kitaip sakant „po nosimi“. Horizonto pakeitimas 25- 35 cm. kardinaliai keičia žūklės sėkmę. Todėl verta pasiruošti eilę voblerių su skirtingais panėrimo giliais. Įrankius ir voblerius naudoju tuos pačius, kaip ir stovinčiame vandenyje, valo storis toks pat, tik skiriasi masalo pravedimai. Čia naudoju minkštą tvičingą. Sunku jį nupasakoti žodžiais (geriau pažiūrėti video saite: www.fishingplanet.ru ), bet pabandysiu keliais žodžiais apibūdinti. Tai spiningo viršūnės lingavimas, lengvi patraukimai su lėtu ritės pasukimu, dažnos pauzės. Ko gero, tai tai būtų pagrindiniai kriterijai. Kodėl būtent toks pravedimas? Atsakymas- jis paremtas praktika ir šiai dienai jis geriausias. Reikia pridurti, kad gaudymas srovėje paremtas konkrečios vietos apgaudymu. Jei kitame krante matome vietą su grįžtama srove, tai pradedame apgaudymą nuo apatinės link viršutinės vietos ribos. Pirmus užmetimus geriau daryti mažesnio gilio vobleriais, opaskui gilesniais. Kaip minėjau, ešeriui patinka vietos, kur upės srovė silpnesnė. Tai žolių kuokštai, reljefo nelygumas ar akmuo ir pan. Ir pabaigai apžvelgsiu „nusipelniusius“ voblerius.

Duel Hardcore SH – 50SP



Su šiuo vobleriu laimėta ne viena pergalė.Jis tikras veteranas ir mano savotiškas indikatorius. Jei gylis 2- 2,2 m. ir niekas nekimba...reiškia- paprasčiausia čia nėra žuvies. Voblerio darbinis horizontas: 2- 2,2m.

Megabass Live – X Smolt



Dar vienas gerbiamas veteranas. Jo karjeros žvaigždė sužibo beveik tuo metu kaip ir Hardcore. Jo nuopelnų saraše ne viena pergalė. Voblerio darbo horizontas: 1,3- 1,6 m.

Pontoon 21 Cheerful 40 F MR



Pasirodęs prieš porą metų, žaibiškai išsikovojo populiarumą.Šito „mažylio“ nesugeba palaužti jokia srovė. Ko gero, pats stabiliausias iš tokio dydžio voblerių. Darbinis horizontas: 0,9- 1,2m.

Zip Baits Rigge Deep 56 F



Įžymus šio gamintojo vobleris, puikus kovotojas. Darbinis horizontas: 1,1- 1,5m.


Liberty Bite 50 SP



Neseniai pasirodęs, bet greitai įgyjantis populiarumą, daugiaplanis vobleris. Pagautos jo pagalba žuvys: ešeriai, lydekos, šapalai. Darbinis horizontas: 1,7- 2,1 m.

Zip Baits Rigge Deep 35F



„35- tas“ minnow modelis seniai sumušęs populiarumo reitingų rekordus. Ir „deep“ versijos modelis stengiasi neatsilikti nui savo brolio. Darbinis horizontas: 1- 1,3m.

Pontoon 21 Crackjack 48 SP – MR



Puikus vobleris. Gera aerodinamika, gerai tvičinasi, labai „draugauja“ ne tik su ešeriais, bet ir su šapalais. Darbinis horizontas: 0,8- 1,3 m.

Zip Baits Khamsin Jr.DR



Dar vienas garsios firmos modelis. Apart gerų ešerių, jo sąskaitoje yra nemažai lydekų. Darbinis horizontas: 1,5- 1,8 m. Turiu paminėti ir jo brolį Khamsin Tiny DR, kurio ilgis 40 mm. Dar nespėjau jo gerai išbandyti, bet „paveldėjimo“ savybės verčia rimtai žiūrėti į šią naujieną.

Lucky Craft B‘Freeze 48 SP



Susipažinau su šiuo modeliu prieš porą sezonų, Apart ešerių jis linkęs medžioti ir lydekas. Darbinis horizontas:1,5- 1,8 m.

Pontoon 21 Crackjack 38 SP DR



Nežiūrint į savo nedidelius matmenis, šis vobleris labai greitai pasiekia darbinį horizontą: 1,2- 1,5m. Ešerius ir upėtakius gaudo 10 su +

Liberty Pitty 65 SP



Laikas yra patikrinęs šį korėjietišką modelį. Jei jus norite pagauti didelį ešerį ir išprovokuoti lydekos ataką, šis vobleris jums tiks.Tvičinguojant jis aktyviai sukinėjasi ir išdarinėja sudėtingus piruetus. Darbinis horizontas: 1,3- 1,6 m.

Pontoon 21 Greedy Guts 55 SP-MDR



Šis modelis pasižymi puikiomis skriejimo savybėmis ir puikiu gaudymu. Kol kas juo esu pagavęs ešerius ir lydekas. Tikiuosi jis sudomins ir šapalus. Darbinis horizontas: 1,3- 1,7 m.

Anglers Republic T.T.M – Shad 48 SP



Negaliu nepaminėti šio modelio. Jam tinka posakis: pabandysiu pagauti viską- kas kimba. O kimba ir ešeriai, ir starkiai, šapalai. Gerai laiko srovę, greitai pasiekia darbinį horizontą. Jo sąskaitoje pats stambiausias giluminis ešerys. Jis pasiekia ten, kur kiti nepasieks. Darbinis horizontas: 2,4- 2,7 m.

OSP Dunk 48 SP



Labai kompaktiškas, giluminis vobleris, gerai gaudantis ešerius. Darbinis horizontas: 2,2- 2,6 m.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: saulius67, Pelekas

: Ešeriai spiningu 2012-06-19 08:53 #58409

  • Mantelis10
  • Mantelis10 avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 7
  • Gauta padėkų: 2
Na,aš ešerius gaudau su Mepps'ais arba su mikro masaliukais bet gal su mikro masalais yra didesne tikimįbę pagauti ešerį ar ne ? :nerd:
Paskutinis taisymas: 2012-06-19 08:53 nuo Mantelis10.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2012-06-19 11:57 #58424

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
Tikimybe sugauti eseri,visa laika yra gaudant ji tikslingai,ir nepriklausomai nuo vandens telkinio,tioesa vieniems zvejams mielesni yra "metaliniai"masalai kitiems guma...spiningistas pasirenka pats kas jam patinka,o tikras meistras turi tureti visokiu masalu. :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2012-06-28 12:07 #59458

  • Mirkt
  • Mirkt avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 26
  • Gauta padėkų: 2
Sveiki, norejau paklaust kokia tinkamiausia atrodytu sisteme zvejoti mazais tvisteriukais stovinciame vandenyje? Dugnas palynus normalus, zoliu visutiniskai :) Niekaip nesusikonstruoju tinkamiausio varianto, tikiuosi geru patarimu :)
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2012-06-28 12:56 #59461

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Mirkt parašė:
Sveiki, norejau paklaust kokia tinkamiausia atrodytu sisteme zvejoti mazais tvisteriukais stovinciame vandenyje? Dugnas palynus normalus, zoliu visutiniskai :) Niekaip nesusikonstruoju tinkamiausio varianto, tikiuosi geru patarimu :)
O tu nepatingėk ir paskaityk tą temą nuo pradžių, manau viską rasi :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Dolcas

: Ešeriai spiningu 2012-06-28 15:53 #59471

  • Mirkt
  • Mirkt avataras
  • Offline
  • Naujokas
  • Žinutės: 26
  • Gauta padėkų: 2
Nepatingejau, apie sistemeles labai mazai, praktiskai nieko nekalbama :) Pats perskaityk viska ir isitikinsi, snekama apie valus, pavadelius, rites, spiningu rusis, bet konkreciai kaip atrodo sistemele ir kokias geriausia naudot, praktiskai nekalbama ;)
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Ešeriai spiningu 2012-06-28 20:58 #59498

  • saulius67
  • saulius67 avataras
  • Offline
  • Žuvų siaubas
  • Žinutės: 3019
  • Gauta padėkų: 850
perskaityk visa siningo tema tai tikrai rasi ir apie sistemeles ir apie masalus ,ypac atkreip demesi i antistatico ir peleko rasinelius
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: antistatic333, DainiusSpin

: Ešeriai spiningu 2012-07-02 18:59 #59779

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
Galeciau,papildyti Sauliaus67 posta kad, tik nuolatine pacio zvejo paieska tiek pacio masalo tiek ir pacios tobuliausios sistemeles yra pacio spiningisto atradimas,vieniems gerai gaudyti su vadinamais silikoniniais masalais kiti mieliau renkasi vobleriu dar kiti puikiai sutaria su "metalu".tad tik bandymais galima surasti to ko ieskote..
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: baubas, saulius67, Pelekas

: Ešeriai spiningu 2012-07-25 17:05 #61205

  • pasiklydes
  • pasiklydes avataras
  • Offline
  • Rimtas žvejys
  • Žinutės: 1254
  • Gauta padėkų: 427
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Ešeriai spiningu 2013-04-23 13:17 #86584

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
Texas sistemėlę prisiminus


...Pora metų atgal atsitiko viena gana idomi istorija kuri istrigo ilgam mano viduje,ši istorija rodos visai nereikšminga ir paprasta bet ji atsitiko vieną rytą kai aš planavau išlėkti už miesto į man žinomą vandens telkinį patvičint lydekų ir „apgaudyti“ vieną naują spiningiuką. Bet deja niekas neišėjo – palikau tą meškerykotį kaip tyčia darbe :( . Bet į vandenį vis gi nusprendžiau „eiti“, tiktai kardinaliai pakeitęs žvejybos tematiką,ešerių gaudymui panaudojant Texas sistemėlę.
Tas vandens telkinys tada dar buvo visai man naujas, nepažystamas,gaudęs jame buvau vos kelis kartus. Kaip vėliau paaiškėjo ešerių šiame telkinyje buvo ir visai nemažų bet, kas charakteringa jie buvo prisiriše tik prie jiems vieniems žinomo valgiaraščio,ir slėptuvių. Visgi tokio išraiškingo su savom įpatybėm vandens telkinio aš dar nebuvau sutikęs, absoliučiai visi kibimai buvo tik griežtai atitinkamose taškuose, kur buvo bent kokie tai po vandeniu nelygumai ar kitokios povandeninės „struktūros“. Nežinau su kuo tai surišta, gal būt dėl per didelės lydekų gausos, nuo kurių jie slepiasi. Tada mano kolega pagavo kelias „šaudykles“, o man nebuvo net menkiausio prisilietimo.
Prasidėjo ta mano puiki žvejyba labai linksmai, iš po paskendusio medžio krūmu kuris kažkada buvo ant kranto. Keletsa nereikšmingų stuktelėjimų, realizuoti pavyko tik ketvirtu „ėmimu“, davus man gerai iryti mažą silikoninį vėželį pauzės metu, sprendžiant iš pasipriešinimo, pamaniau kad „sėdo“ gana solidus ešerys, bet čia pat įplaukė į tą paskendusį krūmą ir su „galais“ .
Vėliau pavyko surasti dar kelias labai lokalius taškus, iš kurių pasirodė kad, geriausias buvo kur po vandeniu gulėjo paskendęs gana didelis daiktas, o visi kibimai buvo tada kai masalas buvo traukiamas tolyn nuo povandeninės „struktūros“,reikėjo mestelti tik šiek tiek i dešinę ar į kairę ir ivykdavo kibimas. Todėl labai gelbėjo sistemėlė Texas, su pačiu papraščiausiu montažu, jei ne sistemėlė tada, būtų labai daug praradimų ne tik žuvies bet ir brangių masalų.



Labai didelių ešerių tada nepapuolė, standartiniai delniniai ir periodiškai vis papuolantys „cigaretiniai“. Nežiūrint į tai kad, masalui naudojau gana dideles „gumas“ tai visai netrukdė smulkiems ešeriams giliai iryti,esmė buvo duoti gerai iryti pauzės metu.
Masalo favoritas tada buvo, Sawamura Ridge 3" ir Jackall Waver Shrimp 2.8", tiesa pasirodė kad, tada ant vėželių ešeriai papuldavo didesni.
Labai patiko volframinės „kulkos“, kurias buvau tik isigijęs. Labai gili įduba leidžia panaudoti labai mažą segtuką, kuris beveik visas pasislepia kulkoje, o be to leidžia labai greitai pakeisti ofsetinį didesnį ar mažesnį kabliuką ant kurio galima pakeisti ir patį masalą,kas labai patogu,nereikia kas kartą vis persirišinėti naują sistemėlę. Vien dėl to kad dugnas tame telkinyje labai „aštrus“ teko montuoti sistemėlę ant Fluorokarboninio valo – lyderio iš Sunline V-hard 0,165mm.(pagrindinis pintukas #0.4) ir ne be reikalo, gale žvejybos pavadėlis buvo labai stipriai šerpetotas nuo dugno „aštrumų“, o plonas pintukas jaučiu ne kartą būtų jau nutrūkęs per tą laiką.


Paskutiniu metu vis dažniau „sėdu“ ant Texas sistemėlės – mažiau visokių nesusipratimų, kaip su pavadėline sistemėle, lengviau valdyti, o kibimų realizacija tokia pati aukšta, slankiojanti kulka visai nemaišo ešeriui giliai iryti valgomos gumos. Viena tik problema kuri neduoda ramybės – lydeka, gaudant mikromasalais labai dažnai pakimba lydekos už žąbtų kraštelio,bet kai gaudoma Texas sistemėle praktiškai visu 100% atvejų lydeka nupjauna valą.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Ešeriai spiningu 2013-04-23 13:18 #86585

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
SISTEMELE "TEXAS"



Dabar pakalbėsim apie Texaso sistemą ( Texas rig). Tai viena iš populiariausių sistemų. Jos kilmė JAV ,Techaso valstija, kur sėkmingai gaudo amerikietiškus basus.Sistema pasirodė tokia universali,kad jos pagalba sėkmingai galima gaudyti ir mūsų plėšriąsias žuvis: lydekas, starkius, ešerius. Pagrindinis Texaso sistemos privalumas- galimybė gaudyti praktiškai bet kokiomis sąlygomis kai dugnas yra dumblėtas, apaugęs žolėmis, yra prikritę šakų, paskendusių medžių ar šaip visokio laužo, kai gaudymas kitais būdais yra neįmanomas dėl galimų užsikabinimų. “ Ten, kur vobleris nepraeis- prašliauš texasas“.

SPININGAS, RITĖ

Praktiškai gaudyti Texaso sistema galima bet kokiu spiningu, bet geriau yra parinkti spiningo charakteristikas pagal gaudymo sąlygas. Bedri reikalavimai kotams: viršūnėlė turi būti jautri ,kad parodytų menkiausią kibimą, ne per liauna,kad galėtume staigiai ir užtikrintai pakirsti, ir pats kotas pakankamai tvirtas,kad ištrauktume stambią žuvį. Tolimiems užmetimams ir gaudymui su sunkesniais masalais (dažniausia upėje) geriau naudoti Fast ir Medium Fast akcijos spiningus. Jais patogiau valdyti masalus didesniu atstumu ir pačius kibimus geriau justi. Iš kitos pusės, gaudant lengvais masalais geriau naudoti Parabolinius ar Medium akcijos kotus. Tuo bus didesnis užmetimo nuotolis. Optmaliausias spiningo ilgis 2,10 m., testas 5-25g. Kai reikia užmesti atstumu 10- 15 m. į laisvą plotą tarp žolių ar šalia bruzgyno, ilgu kotu tai atlikti bus tikrai nepatogu. Rekomenduotina gaudyti Texaso sistema stovint : krante ir valtyje.
Rites galima naudoti tiek beinercines, tiek multiplikatorines. Būtina sąlyga : aukštas perdavimo skaičius, ne mažiau 5: 1.




VALAS

Valo svarbumas Texaso sistemoje didelis. Kuo plonesnis valas, tuo toliau galima užmesti masalą ir jo žaidimas bus naturalesnis. Dažniau naudojamas pintas valas.Esant tam pačiam stiprumo testui, pintas valas visuomet bus plonesnis už monovalą.Naudojant pintą valą,yra lengviau valdyti silikononį masalą ir galima atsisakyti pavadėlio. Pats geriausias variantas- nenaudoti pavadėlio ir svarelį- kulką verti tiesiog ant pinto valo. Švinas –minkštas metalas ir nekenkia pintukui. Yra ir kiti privalumai: kulka ant pintuko geriau žaidžia nei ant mono valo ir juo naudotis keičiant kulkas sistemoje patogiau. Nukirpai ,pakeitei kulką ir vėl užrišai kabliuką mazgu iš to paties pintuko. Nors ir nedažnai,bet pasitaiko, kad pintukas nukenčia nuo lydekos dantų. Todėl periodiškai reikia nukirpti dalį pinto valo (30- 40 cm.).



Jei norėtumėte pastatyti metalinį pavadėlį (sakykim iš gitaros stygos), jo minimalus ilgis turėtų būti 30- 40 cm.,kad kulka galėtų judėti sistema.Galima naudoti ir kitus pavadėlius. Tačiau būtina laikytis taisyklės: pavadėlis prie valo rišamas tik mazgu, o ne segtuku.Segtukas turi savybę rinkti žoles, o tai stipriai gadina sistemos darbą.


SVARELIAI – KULKOS

Kulka Texaso sistemoje tai ne tik svarelis, kurio dėka masalas nusviedžiamas toliau ir skęsta. Jinai apsaugo kabliuką ir silikoninį masalą nuo žolių tankmės. Kai kulka įsiskverbia į žoles, kabliukas su masalu prisispaudžia prie įdubimo kulkos storam gale, tuo sudarydamos vientisą junginį, ir sėkmingai įveikia kliūtį.



Geriausia nusipirkti tinkamas skirtingų dydžių ir svorių kulkas. Galima pasigaminti ir pačiam, paėmus švininę slyvutę ir perpjauti ją į dvi dalis pagal norimą dydį ir svorį. Apdirbus peiliu aštrias briaunas, kulka bus paruošta žvejybai. Gaudant žolėse, kulkos svorį reikia parinkti taip, kad masalas skęstų lėtai. Upės srovėje kulkos svoris turi būti didesnis, bet nepaisant to, masalas turi laisvai grimzti vandenyje, o ne skęsti ,kaip akmuo į dugną.




Jeigu tikėti istorija, pradžioje svareliams tikrai buvo naudojamos revolverio kulkos „bulet“ (4 pvz.).Dabartiniu laiku, kulkos gaminamos ne tik iš švino, bet ir iš kitų metalų: žalvario, plieno,alavo, volframo.Žalvarinės ir volframonės kulkos pasižymi „skambėjimu“, kuris atsiranda kulkai liečiantis su dugnu.Tai masina žuvis.Kulkos gali turėti spalvinį padengimą (5 pvz.),apsaugantį nuo pažeidimų ir veikiantį kaip žuvies dirgiklis. Dirgiklio vaidmenį atlieka ir specialus stiklinis rutuliukas (pvz.6). Volframo santykinis svoris yra dukart didesnis už švino. Todėl to pačio svorio volframinis svarelis yra kompaktiškesnis už švininį. Jis skrieja toliau ir skęsta greičiau. Volframinė kulka yra skambesnė liesdama žoles,šakeles,kriaukleles bei akmenis.Padidėja sistemos jautrumas. Volframinės kulkos trūkumas- jos nemaža kaina.

KABLIUKAI



Texaso sistemoje dažniausia naudojami ofsetiniai kabliukai. Kabliuko geluonimi perduriame masalo priekinę dalį, paskui per kabliuko ilgį perduriamas kūnelis.



Galimi keli atvejai, kai geluonis perduriamas kiaurai kūnelio ir išlindęs prispaudžiamas prie paviršiaus. Kitas variantas- geluonis neperveriamas kiaurai, o paliekamas kūnelyje prie pat paviršiaus.



Šiuo atveju sumažinama iki minimumo galymybė kabliukui užsikabinti už kliuvinio. Kadangi silikoniniai masalai pagaminti iš minkšto plastiko, kabliuko geluonis nesunkiai praduria likusią masalo kūnelio dalį ir pakirtimo efektyvumas nesumažėja. Yra problema su kuria susiduria spiningistai, tai masalo nuslydimas kabliuko koteliu nuo įprastos padėties. Tai stipriai gadina masalo žaidimą ir sumažina žuvies masinimą.




Kabliukų gamintojai kuria naujų ofsetų formas, kurios padeda išspręsti šias problemas. Tai originalus kabliuko kotelio išlenkimas (pav.2) arba specialių spyruoklių su adatėlėmis (masalo tvirtinimui) panaudojimas (pav.3). Nerekomenduotina pirkti pigius „no name“ kabliukus. Dažnai net vidutinio didumo lydeka atlenkia kabliuką, ypač kaiją trauki iš žolių. Geriausia užsirekomendavo kabliukai su dideliu lankelio išlinkimu. Lydekai geriausia naudoti No 4 -6 kabliukus.

MASALAI

Texaso sistemoje svarbu, koks masalas uždėtas ant kabliuko. Jų yra įvairių: tvisteriai, riperiai, oktopusai, sliekai ir k.t.



Masalo dydis parenkamas ne pagal planuojamos pagauti žuvies dydį, o pagal kibimo intensyvumą. Esant geram kibimui tikslinga naudoti didesnius masalus ir gaudyti didesnę žuvį. Esant blogam kibimui geriau naudoti mažus masalus ir stengtis pagauti ką nors. Griežtų taisyklių čia nėra, nes daug kas priklauso nuo vandens telkinio. Pvz.: labai apaugusiuose vandenyse yra svarbiau mokančiai užmesti masalą į tinkamą vietą, o masalo dydis ar spalvos parinkimas- mažiau svarbus. Mūsų pagrindiniuose ežeruose ir upėse vis tiktai masalo spalva ir dydis didžia dalimi nulemia žūklės sėkmę. Nedideliuose gyliuose (sakysim iki 4m.) masalo spalva yra svarbi. Saulėtą dieną gerai dirba natūralių spalvų ir atspalvių masalai, o apniukusią dieną- ryškesnęs ir agresyvesnės spalvos.



Surinkti Texasą nėra sunku, bet yra niuansai. Tvisteris turi būti maunamasant kabliuko tiksliai per ašinę liniją, kitaip masalas sukdamasis gadins žaidimą ir susukinės valą. Pervėręs masalą kabliuko geluonis neturi kišoti iš kūnelio. Geluonis turi būti prispaustas arba paslėptas kūnelio paviršiuje.Tuo mes apsaugosime masalą nuo užsikabinimo už šaknų, šakų ar žolių, o kibimo metu geluonis lengvai išlįs ir sėkmingai pakirs žuvį.

PRAVEDIMO BŪDAI

Gaudydami Texaso sistema turime suvokti, kad tolimas užmetimas nereikalingas. Juk ši sistema skirta gaudymui vandens plotuose, kurie yra apaugę žolėmis, prikritę įvairių šakų, dugnas išraizgytas šaknimis, kur mėgsta stovėti žuvis ir paprastais masalais (blizgės, sukrės, vobleriai) gaudyti neįmanoma. Gaudyti lydeką už 30m. ir ją prisitraukti per bruzginus- beviltiškas reikalas. Pagrindinė masalo pravedimo esmė- vertikalus žaidimas. Daryti pravedimą, užmetus masalą 10m. atstumu, galima kelias minutes. Dauguma kibimų įvyksta masalui lėtai grimzdant į dugną. Kibimus reikia stebėti pagal valo įtempimą. Išnagrinėkime klasikinį variantą. Ežeras su žolėmis apaugusiomis pakrantėmis.Užmetame masalą į laisvą nuo žolių vandens plotą, nes taip masalui bus lengviau pasiekti dugną. Kai valas atsilaisvins (masalas pasiekė dugną), pakeliame spiningo viršūnėlę į viršų. Masalas juda virš dugno. Nuleidžiame kotą horizontaliai, rite susukam atsilaisvinusį valą. Tokiu būdu masalą laipsniškai pritraukiame prie savęs. Kitas būdas: darome trumpus , bet staigius spiningo viršūnėlės judesius į viršų. Šiuo atveju masalas ne tik šliauš dugnu, bet ir darys vertikalius judesius į viršų. Pagrindinė taisyklė: gaudant Texasu pravedimas daromas ne rite, o spiningo judesiais.
Pravedimo tempas lėtas. Nebūtina pastoviai sukti rite ir rinkti atsilaisvinusį valą. Dauguma spiningautojų daro esminę klaidą, kai pradeda sukti ritę, vos tik masalas pasiekia dugną.Tai neleidžia masalui laisvai pakilti nuo dugno ir laisvai nusileisti. Pastoviai traukiant dugnu, labai sumažėja galimų kibimo atvejų skaičius. Kibimai būna įvairūs: staigus smūgiai,galintys išplėšti spiningą iš rankų, arba lengvas valo judesys į šoną, nesuvirpėjus spiningo viršūnėlei. Visada reikia būti pasiruošus galimam kibimui. Pakirtimas turi būti staigus ir kietas. Juk kabliuko geluoniui reikia prakirsti ir žuvies lūpą ir (esant kietesniam plastikui) silikoninio masalo kūnelį. Jei po pakirtimo jus abejojate pakirtimo efektyvumu- pakirskite antrą kartą, o žuvį traukite laikydami valą įtemptu. Atpalaiduoti valo nevalia.
Dar keleta pravedimo būdų. Vienas iš jų vadinamas Dead Sticking. Tai tikrai šaltų nervų reikalaujantis iš žvejo būdas. Užmetate masalą ton vieton, kur jūsų įsitikinimu stovi žuvis. Kai maslas pasiekia dugną, nieko nedarote, laukiate kibimo.Laukti reikia tiek, kiek jums užteks kantrybės. Šis būdas labiau tinka tose vietose, kur yra nedidelis vandens judėjimas palei dugną (povandeninės srovės ar vėjas). (šiam būdui gerai tiktų valgoma guma (vertėjo past.))
Kitas būdas vadinamas Rip Worming. Šį būdą „pasiskolino“ iš Minesotos žvejų ir jis specializuojasi starkių medžioklei. Ši technika leidžia paversti žuvį iš pasyvios į agresyvią. Masalas užmetamas ir leidžiama jam nusėsti ant dugno. Po kelių sekundžių spiningo viršūnėlės staigiu judesiu masalas pakeliamasnuo dugno 90- 120 cm.Toliau seka masalo laisvas kritimas, kurį kontroliuojame ir stebime galimą kibimą rite surinkdami laisvą valą. Po to veiksmų ciklas vėl kartojamas.
Užmetant masalą nereikia siekti tolimo užmetimo. Čia svarbi ne horizontali , bet vertikali pravedimo dedamoji. Verčiau dažniau užmetinėti , ieškant įdomesnių vietų.
Atminkite- dauguma kibimų įvyksta, kai masalas laisvai skęsta.
Čia galima pamatyti trumpą filmuką apie " Texas" sistemele,ir starkiu gaudyma su ja. fishing-v.blogspot.com/2010/04/blog-post.html

Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Ešeriai spiningu 2013-04-23 13:19 #86586

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
SISTEMELE "CAROLINA"

Sistema Karolina atkeliavo pas mus iš Amerikos, kur jos pagalba gaudė įvairią žuvį pagrindinai tekančiame vandenyje. Dažniausia pas mus šia sistema yra gaudoma pasyvi žuvis (pirmiausia ešerys), kuri stovi prie dugno.




Šioje foto yra pavaizduotas klasikinis Karolinos sistemos pavyzdys. Pagrindiniu valu (pintu) slankioja svarelis- kulka,kuris remiasi į suktuką. Toliau eina pavadėlis iš mono valo, kurio diametras, priklausomai nuo gaudymo sąlygų,yra 0,14- 0,20 mm. Pavadėlio ilgis nuo 0,5 iki 1,5m. ,priklausomai nuo kibimo. Kuo kibimas prastesnis ir žuvis pasyvesnė, tuo pavadėlis ilgesnis. Kuo žuvis aktyvesnė- pavadėlio ilgis trumpesnis. Nors tai padidina sistemos jautrumą, bet iš žvejo reikalauja geros pakirtimo reakcijos. Kodėl pavadėlis rišamas iš mono valo? Mono valas mažiau painiojasi nei pintukas (yra standesnis), o be to, darant lėtą pravedimą žuvis (ypač tai liečia ešerį) labiau baidosi pintuko.



Karolinos sistemoje naudojami slankiojantys svareliai- kulkos,gaminami iš bronzos ar žalvario. Ši medžiaga pasirinkta neatsitiktinai. Manoma,kad tokios kulkos, pagamintos iš kietesnio metalo nei švinas, garsiau skamba kontakte su dugno akmenimis. Paskutiniu metu atsirado volframinės kulkos,skambančios dar garsiau,bet kainuojančios žymiai brangiau. Dar klasikinėje sistemoje tarp kulkos ir suktuko dedamas stiklinis karoliukas,kuris sustiprina garsą.



Sunku pasakyti kokį realų efektą duoda šis karoliukas.Viena tikrai žinoma ,kad sistemą jis pabrangina. Tačiau dauguma spiningistų naudoja švinines slyvutes.
Gal tai ne pagal taisykles, bet žuvis vis tiek kimba.




Nederėtų svareliams- kulkoms skirti antraeilį dėmesį. Jų vaidmuo- ne tik šliaužti dugnu ir laikyti srovę. Nuo kulkos svorio priklauso pravedimo tempas, o tai surišta su kibimų skaičiumi. Kalbant apie konkrečius skaičius, galioja taisyklė: Karolinos sistemoje naudojamos kulkos svoris turi būti 1,5 karto didesnis už paprastam džige tom pačiom sąlygom naudojamą svorį.
Karolinos sistemoje geriausia naudoti minkšto plastiko (silikonas,guma) masalus arba „paralonkes“. Atskirais atvejais galima pagauti ir ant dirbtinės muselės. Bet tai daugiausia liečia ešerį. Šiaip ešerys- pagrindinis gaudymo objektas. Bet pasitaiko ir malonūs siurprizai: gaudai ešerius, o pagauni lydeką, karšį, šapalą. Universaliausias sistemos masalas- tvisteris. Jo parinkimas nėra toks paprastas reikalas. Masalo pravedimas daugumos atveju yra lėtas, todėl žuviai užtektinai laiko pastebėti ir apžiūrėti masalą. Ešerys irgi būna kaprizingas, todėl parinkti masalą- kūrybingas darbas. Jei vanduo drumstas, tvisterį reikia parinkti, kad skleistų stiprius virpesius ir žuvis jį greičiau pastebėtų. Tuomet verta dėti didesnio didumo masalą. Didelę reikšmę turi tvisterio virpesių intensyvumas ir dažnis, todėl yra tikslinga eksperimentuoti ir ieškoti optimaliausio masalo varianto. Dažniausia naudojami paprasti arba ofsetiniai kabliukai.




Naudojant valgomas gumas, kurių silikonas nepasižymi ilgaamžiškumu, verta naudoti Tvistlock tipo kabliukus.




Šios spiralės pagalba masalas patikimiau laikosi ant kabliuko, nenuslenka nuo kabliuko pradžios, kas dažnai pasitaiko paprastuose ofsetuose.
Galima naudoti ir dvišakius kabliukus, bet esant pravedimui palei dugną, kabliukai greitai atšimpa kontaktuodami su kriauklelėmis ir akmenimis. Būna atvejų, kai reikia daryti pravedimą šiek tiek virš dugno. Šiuo atveju prieš masalą galima užmauti nedidelę galvutę iš putplasčio ar poliuretano.




Karolinos efektą sudaro žuvies masinimas svarelio- kulkos keliamu garsu ir atsiradusiu dumblo šleifo debesėliu. Kuo kietesnis dugnas, tuo ši sistema efektyvesnė. Jei kalbėtume apie pravedimą, tai vien tik traukimu per dugną neapsieisime. Paprastas Karolinos pravedimas susideda iš 2-jų elementų: traukimas ir sustojimas. Lėtas masalo traukimas kaitaliojasi su trumpomis pauzėmis, kurių metu kimba ešerys. Pauzės gali būti ir prailgintos, kad ešerys pilnai prarytų masalą (valgoma guma turėtų atskleisti savo privalumus). Šių ilgesnių pauzių metu galima paerzinti dryžuotuosius pažaidžiant spiningo viršūnėle mikrodžigo stiliumi. Yra dar vienas įdomus pravedimas. Nukritus masalui ant dugno, reikia padaryti 5-7 greitus spiningo viršūnėlės judesius lėtai sukant rite. Paskui seka pauzė, kurios metu masalas ramiai pasiekia dugną. Karolinos sistema galima gaudyti ir masalui nesiekiant dugno. Tam reikia sumažinti kulkos svorį, kad masalas skęstų lėčiau. Pravedimai gali būti : standartinis laiptuotas arba banguotas su pagreitėjimais.
Karolinos sistema galima gaudyti visose sąlygose, išskyrus smarkiai apaugusius plotus. Kadangi šios sistemos pavadėlis yra ilgas, jis gali painiotis tarp žolių stiebų. Tikslinga naudoti neskęstančius masalus.Kadangi sistemos svarelis- kulka atskirtas nuo masalo ilgu pavadėliu, todėl pailgėja masalo skendimo laikas, kurio metu žuviai daugiau šansų pastebėti ir apžiūrėti būsimą grobį ir jį įsiurbti su vandens srautu.


Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Ešeriai spiningu 2013-04-23 13:25 #86589

  • antistatic333
  • antistatic333 avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • XUL,SUL,UL,JIG spiningas("valgoma" guma)
  • Žinutės: 360
  • Gauta padėkų: 324
SHAKY HEAD

Iš pažiūros, tai eiliniai galvakabliai. Tačiau... Verčiant pažodžiui shaky head- virpanti galvutė. Pirmiausia, kas krenta į akis, tai palyginti didelis kabliukas, beveik kaip ofsetinis kabliukas su dideliu išlenkimu. Tai padaryta neatsitiktinai. Jie numatyti „neužsikabinimo“ tikslui.



Pačios galvutės geometrija keičiasi nuo apvalios iki sudėtingų formų. Nuo to priklauso ir masalo žaidimas.



Nepaisant skirtingos formos šie galvakabliai turi ir bendrų panašumų. Visų pirma- jų nedidelis svoris. ¼ uncijos (7 gramai)- tai jau palyginti didelis svoris. Masalai kabinami ant galvakablio paprastai perveriant kūnelį, arba naudojant galvakablius su TwistLock sistema, kuri ženkliai prailgina masalo tarnavimo laiką.
Kalbant apie masalus, būtina išskirti slieko su plonu galu imitaciją. Tai masalas Nr.1. Butent šio tipo masalas geba perduoti mažus judesius, įskaitant virpėjimus. Galima naudoti ir kitus masalus, turinčius plonas galūnes ar uodegėles, kurios pa deda perduoti mažiausius spiningo viršūnėlės judesius.





Kadangi šios sistemos pravedimo tempas yra lėtas, aktyvių masalų: riperių ar tvisterių panaudojimas nėra efektyvus. Be to, patartina naudoti neskęstančius masalus.
Sistemos shaky head (užjūry dar vadinama finesse fishing) gaudymo būdas yra delikatus ir lengvas, t.y.labai tikslus masalo užmetimas su lėtu pravedimo tempu. Šis būdas netinka vandens plotų „šukavimui“, nes tai labiau „taškinis“ gaudymas.




Kai masalas pasiekia dugną, jo padėties kampas atžvilgiu dugno yra bukas. Tokiu būdu susidaro vaizdas, kad masalas imituoja žuvelę ar kitą gyvą organizmą, ieškantį maisto dugne. Šią imitaciją sustiprina lengvas masalo žaidimas spiningo viršūnėle, verčiantis galvutę virpėti.
Kaip taisyklė, spiningai naudojami lengvos klasės su jautriomis viršūnėlėmis. Galima naudoti baitkastingo įrangą su FC valu ar spininginę įrangą su plonu pintu valu. FC valas turi privalumą dėl savo skęstančių savybių, o pintukas- dėl jautrumo. Žuvies kibimai dažniausia būna lengvi ir atsargūs. Tipinės gaudymo sąlygos: dugnas- smėlis arba smėlis + akmenys, šalia žolių. Gylio gaudymo diapazonas gana platus: nuo 0,5m. iki 15m. Mažiausiuose giliuose tikslinga naudoti lengviausius galvakablius.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Moderatoriai: Lydeka, Dolcas, Čebas
Puslapio sukūrimo laikas: 0.103 sekundžių

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top