• R1
  • R2
  • R3
  • R4

TEMA: Žiobris

Žiobris 2011-02-17 18:01 #7341

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980



Žiobris greita, baugi dugninė žuvis. Kūnas pailgas, iš šonų suplotas. Nugara mėlynai pilkos spalvos, šonai ir pilvas sidabrinės spalvos. Krūtininiai, pilviniai ir analinis pelekai gelsvi, nugarinis ir uodeginis – pilki. Prieš nerštą nugara darosi juoda, pilvas ir pelekai įgauna raudoną ir oranžinę spalvą. Patinams ant žvynų ir ant galvos atsiranda smulkių baltų karpų.

Žiobrių užtinkama Šiaurės ir Baltijos jūrų baseinuose (Elbėje, Vysloje, Nemune, Dauguvoje, Nevoje ir kitose upėse). Jūroje jie aptinkami apysūrio vandens plotuose, daugiausia arti upių žiočių.

Lietuvoje žiobrių yra Kuršių mariose ir didesnėse upėse, pavyzdžiui, Nemune, Neryje. Laikosi žvirgždėtose ir akmenuotose vietose, maždaug 2 m gilumoje. Mūsų žiobrių migracija dar mažai teištirta. Rudenį daug riebių žiobrių atplaukia iš Baltijos jūros ir telkiasi Kuršių mariose arti Nemuno žiočių. Pavasarį žiobriai masiškai keliauja į upes ir tuo laiku jų labai daug pagaunama. Neršia gegužės – birželio mėnesiais, kur stipresnė srovė ir žvirgždėtas dugnas. Nemune daug žiobrių neršia nuo Birštono iki Kauno. Ikrai išleidžiami ant akmenų arba augalų. Patelių vislumas – iki 20 – 30 tūkst. ikrelių. Po neršto suliesėję žiobriai plaukia Nemunu žemyn.

Jaunikliai minta planktonu, o suaugę daugiausia dugno gyvūnija – vabzdžių lervomis, moliuskais, vėžiagyviais, rečiau vandens augalais.

Žiobriai užauga iki 30 cm, rečiau iki 40 cm ilgio ir 0,5 – 1 kg svorio. Kuršių marių keturmečiai žiobriai turi apie 20 cm ilgio, o septynmečiai ir aštuonmečiai – apie 30 cm.

Žiobris yra svarbi upių ir apysūrio vandens pramoninė žuvis. Nepaisant to, kad jo žuvienoje yra daug ašakų, ji yra labai skani.

Žiobris pradedamas meškerioti jo migracijos metu, tai yra nuo balandžio mėnesio, ir gaudomas iki birželio mėnesio pabaigos – liepos pradžios. Vėliau kimba blogai. Nors žiobrį galima meškerioti visą dieną, vis dėlto ryte ir vakare jis yra aktyvesnis, negu vidurdienį. Esant apsiniaukusiam orui, žiobris vienodu intensyvumu gaudomas per visą dieną. Gaudomas ir šviesiomis naktimis.

Žiobris meškeriojamas ramesnėse upių vietose iki 2 m gilumo, duburiuose, kur yra sūkuriai ir grįžtama srovė, didesnėse ir mažesnėse duobėse, tarp žolių, vietose, esančiose greta pagrindinės tėkmės ir turinčiose kietą smėlio ar žvyro dugną. Vandens srovei sulėtinti ir sūkuriams sudaryti patartina prie žuvies praėjimo takų arba prie krantų, upės užtakiuose padaryti iš baslių ir eglišakių užkalą (fašiną). Žiobris tokias vietas labai mėgsta. Prie užkalu patartina žiobrį jaukinti.

Žiobris meškeriojamas palaidyne, dugnine sraunesnėse vietose ir plūdine. Kabliukai – Nr. 5 – 6; pavadėlis – švelni gyslelė; masalas – smulkūs sliekai, musių lervos, žirniai, musės, apsiuvos, vabzdžiai. Masalas turi vilktis dugnu arba gulėti jame.

Žiobris ima masalą švelniai, kartais net nepastebimai. Atsitinka, kad žuvis užsikerta pati. Žiobriai mėgsta buriuotis, todėl vienoje vietoje jų galima pagauti bent keletą.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Dolcas

: Žiobris 2011-02-17 18:49 #7354

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980
Greičiau pavasaris....
Tikriausiai tai pirmoji atviro vandens sezono žuvis su plūdine :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-17 19:19 #7368

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Aš žiobriui labiau lengvą dugninę naudoju. Multipikeris-15-20g. švinukas :yes: .
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-17 19:22 #7370

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980
Galima ir su dugninuke. Aš dabar pagalvojau kad tokioje upėje kaip Dubysa žiobrių žūklei turėtu suveikti tos clarusso surf plūdelės. Manau tikrai tiktų :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-17 19:47 #7377

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
varysim y ziobriu zvejyba ,su nakvyne,ant lauzo kepti ,man delikatesas :good: ,mekstu dugnine gaudyt ,kaifas
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-17 19:50 #7380

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980
O kur tu juos su dugnine graibai ??? Galvoju juos pavasari pažvejoti Dubysoje su surf ;)
Paskutinis taisymas: 2011-02-17 19:59 nuo AudriusM.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 06:24 #7386

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Na Audriau gausi pamėgint savo plūdę ir visiem parašyt. O žiobrį aš džiovinu, arba darau "balygą" - silkę.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 06:43 #7390

  • ANRI
  • ANRI avataras
  • Offline
  • Mėgstantis pažvejoti
  • Žvejosi-nesensi
  • Žinutės: 871
  • Gauta padėkų: 1709
Jonavoj, ties mano sodu, žiobrių žymej sumažėjo, priš kokius 10-15 metų būdavo užmetu dugninukę su porą kabliuku ant dirvinio tokio pabalusio slieko, po pusvalandžio ir kybis, taip per gerą val. porą , trejetą štuku ir gana, į rasalą, pusdenį pamirkom, į rukyklą, karštą dūmą pora val., :alus: , balto :drink: , ir :good: , jei pasitaikytų Dalius, ar Arutis galima būtų ir :grok: :lol: .
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 06:45 #7391

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
na turbut visam nemune galima pagaut kai jie kyla aukstyn,as tai ties bubeis gaudau ir gaudydavau mazdauk ties ten kur y maps nuoroda buvai ykeles,bet zemsiurbe savo juoda barduka padare,tai ten ir nieko nera gero,,o as tai rukinu juos,nu ir keptuvej kepti jie man skanus :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 06:59 #7394

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Na negaliu pasakyt kad jū sumažėjo. Tik kaip ir visa žuvis išpindėjo nuo gero gyvenimo. Slieko nelabai kas jau benori valgyt. Pasiūlyk Antanai baltijos krevetę, kibimas atsiras.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 07:05 #7396

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
nu kazkada bandziau ant krevetciu,is zukles pardes pirktu,nedideliu tokiu,tai ne kas isejo,o matylius karalius,tai jega,jama kaip isproteja tie vimba vimba :cheer:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 07:25 #7399

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Na matiliuka pas mus upėj įleidus per 3 sekundes visuokė kilbukai nuvalo. užtat ir naudoju krevetę ir ji man :good: . Po miestu sėkmingai gaudo ir ant matilio ir ant dziko, bet aš ten nežvejoju nes didelis kolchozas, aš varau toliau , kur giliau :lol:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 07:46 #7402

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
nu ir as kolukio nelabai mekstu,jokio kaifo nera narpliot sistemeles,geriau maziau pagaut,bet kad vienas pazuvaut galeciau ,tada tai fain :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 09:32 #7408

  • darkar
  • darkar avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • Žinutės: 112
  • Gauta padėkų: 22
Pas mus matiliukas irgi nr.1 is masalu. Jei kimba, tai gali prisilupti be proto ju :cheer: ( cia as apie Neri) ties silainiais
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 11:04 #7414

  • girinis37
  • girinis37 avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • nu ka galiu pasakyt
  • Žinutės: 5762
  • Gauta padėkų: 1035
mes su svogeriu ,vasara dubysoj buvom uztaikia ,kai jie kilo aukstyn,tai irgi kruvas galima buvo prigaudyt ant kviecio,bet kas ydomiausia,lygiai 12 val. dienos nustodavo kibt,nors dugnas juodas nuo ju budavo,dar vienas kitas skersnukis motininis papuldavo,ot tai traukt tikras smagumelis budavo,gerai kad srove nedidele toj vietelej budavo,tai vyko pries kokius 7 metus,o dabar ju nera ,arba as nepataikau :( .kai nustodavo kipt ziobriai su svoreriu ant pertempimo kiliniu sapalu eidavom gaudyt,tai katras ant aukstesnio kranto budavom ,ot graziu kibimu prisiziuredavom, :good:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 19:43 #7486

  • ZIUPKA
  • ZIUPKA avataras
  • Offline
  • Mėgstantis pažvejoti
  • SPYGA TAUKUOTA:D
  • Žinutės: 961
  • Gauta padėkų: 575
Kaune sezono pradzioje geriausiai jama NERIES upej ant matylio, o paskuj kai atkunta pugzliai krevete masalas numeris 1, bet dugnine as nemegstu gaudyt todel vaziuoju i Nevezio aukstupi ir gaudau pludine ant mazytes avizeles, vo ten tai ziobriu eldorado, va tik beda ,kad del verslininku ir nelegaliu brakusu deka ziobris su kiekvienais metais vis smulkesnis, o didziausia savo ziobriuka esu pagaves Baltisjos juroj nuo Sventosios moliuko, svoris 980gr. db jei pagauni pusklio egzemplioriu jau gali gryzti is zukles aukstai iskeles galva.
Kibo ir kibs - jei zvejosi:)
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 20:03 #7490

  • AudriusM
  • AudriusM avataras
  • Offline
  • Administratorius
  • Žinutės: 6127
  • Gauta padėkų: 8980
Šaltuonoje irgi apie puskilio buvo vienas pakliuves, o šeip tai dažniausiai apie 300gr .
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-18 20:45 #7500

  • darkar
  • darkar avataras
  • Offline
  • Pradedantysis
  • Žinutės: 112
  • Gauta padėkų: 22
Tie 300 g. tai dazniausiai buna vietiniai. O jei gaudai pavasari, kai jie migruoja, tai tikrai didesni nei 500g. dauguma. Bent man taip kimba, o gaudau Neryje, Kaune. :f:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-19 06:28 #7510

  • baubas
  • baubas avataras
  • Offline
  • Žvejybos profas
  • Žinutės: 6189
  • Gauta padėkų: 4356
Mano didžiausias prieš 3 metus 1050 g.:cooll:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

: Žiobris 2011-02-19 07:00 #7512

  • nėra
  • nėra avataras
  • Offline
  • User is blocked
  • Žinutės: 3485
  • Gauta padėkų: 622


Tikslingai žiobrių žvejyba aš užsimu du kart metuose - pavasarį bei rudenį kada vyksta masinis jų judėjimas nors papuola atskiri egzemplioriai ir vasarą.Didžiausias sugautas žiobriukas svėrė 1100g.Taigi, pavasarį gavęs signalą, kad žiobriai kimba važiuoju jų gaudyti į Nerį.Aišku, kur kolūkis ten ir masinė šių žuvų kibimo vieta todėl kitų žvejų gausos oišvengti nepavyksta.Gaudau Neryje su lengva plūdele (2g-3g) netoli kranto ir 1-2m gylyje ant nedidelės srovės.Masalas uodo-trūklio lerva.Jokio meno ten ypatingo nereikia.Reikia tik gerai valdyti matchiuką, kontroliuoti metimą na ir truputis sėkmės.Rudenį eilę metų žvejodavau šią žuvį Nemune ties Kačergine.Vėliau ten žiobriai pasitaikydavo itin retai arba migruodavo anuo (nuo Kulautuvos pusės) upės krantu.Priešingai žvejybai Neryje, čia, Nemune jau reikdavo dėti sunkias (8-12g) plūdes, mesti toli ir daryti ilgus pravedimus.Žvejyba vykdavo tardambiuose.Vėlgi daug žvejų, didelis susibūrimas tik čia galėdavau rinktis.Jei nenorėdavau kolūkio, žvejodavau sekančiam tarpdambyje tik kibimai būdavo ženkliai retesni.Jei pavasarį žvejoti galima būdavo su trumpais botais tai rudenį jau reikdavo "balotnikų".
Vėliau ši žuvis(ne vieni metai) ėmė sėkmingai gaudytis pačiam Kauno centre, senamiestyje.Tai vienam upės krante, tai kitam krūvos žvejų sėkmingai traukė šią žuvį.Čia jau rinkdavosi įvairus žvejų kontingentas kur man nelabai priimtina buvo jų kaimynystė todėl šios žuvies gaudybą ženkliai apmažinau.Teisybės dėliai turiu pasakyti, kad ne vienus metus esu bandęs gaudyti žiobrius ir Minijoje tiers Gargždais.Ten jau žvejodavau visaiu prie pat kranto draugo sukonstruotom plūdėm-burbuliukais.Vėlgi, žvejyba būdavo nelygi žvejybai, kada geriau, kada prasčiau.
Baigiant noriu pasakyti, kad man nesuprantama(čia mano asmeninė nuomonė)valdininkų įvesta tvarka (kaip kokiais metais) ribojant sugautų žiobrių skaičių.Juk ši žuvis praeivė, migruojanti ir metai nelygūs metams kada jos būriai atplaukia iš žemupio.Todėl riboti šios žuvies sugavimą man nesuprantamas dalykas.O šiaip žiobrius tekę žvejoti ir stvinčiuose vandenyse tik iš kur jie atsiradę ten neteko domėtis
Paskutinis taisymas: 2011-02-19 07:02 nuo nėra.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Moderatoriai: Lydeka, Dolcas, Čebas
Puslapio sukūrimo laikas: 0.069 sekundžių

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top